۴ نکته کلیدی برای تست زنی کنکوری ها

۴ نکته کلیدی برای تست زنی کنکوری ها

پشت کنکوری‌ها می‌توانند با مدیریت درست زمان در این آزمون بزرگ موفق شده و به رتبه دلخواه خود دست پیدا کنند.
این مطالب به صورت کامل در سایت کنکور آسان است قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داده و رعایت کنند.

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

سهیل سراج مشاور تحصیلی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: کنکوری‌ها در زمان تست زدن باید به برخی نکات توجه کنند؛  اولین عامل بررسی سریع و اجمالی است؛ در ابتدا به تعداد و نوع سوال‌ها دقت کنید، سوال‌ها را دقیق خوانده، سپس وقت خود را بر اساس آسانی و سختی آنها زمان‌بندی کنید.

وی ادامه داد: عامل بعدی زمان است؛ عاملی مهم‌ که پیش از تست زدن باید به آن توجه کرد, سعی کنید وقت خود را با توجه به ارزش سوال‌ها زمان‌بندی کنید، بسیار مهم است مدت‌زمانی که برای پاسخ‌گویی هر سوال در نظر می‌گیریم با مدت‌زمان تعیین شده برای پاسخ‌گویی آن هماهنگ باشد.

این مشاور تحصیلی بیان کرد: نکته بعدی به این مورد اشاره دارد که دانش‌آموز برای ایجاد هماهنگی در زمان و پاسخ دادن در منزل شرایطی شبیه به کنکور را برای خود ایجاد و مدت‌زمانی را مشخص کند تا به تعدادی سوال با زمانی مشخص پاسخ دهد.

وی اظهار کرد: در این بین سرعت عمل، عاملی دیگر است که در تست زدن اهمیت دارد، به‌طور معمول کسانی که تمرکز بیش‌تری داشته و مطالب را خوب خوانده‌اند در پاسخ‌گویی حضور ذهن داشته و با سرعت عملی بیش‌تر پیش خواهند رفت. برای دستیابی به سرعت عمل در تست زنی تمرین کنید.

سراج افزود: عامل مهم دیگر در تست زدن دقت است، در پاسخ به سوال‌های چهارگزینه‌ای باید دقت کنیم خانه‌ پاسخ‌نامه را اشتباه پر نکنیم و سوال و جواب‌ها را با دقت بخوانیم، نکات ریزی در سوال‌هاست که ممکن است دانش‌آموز را دچار اشتباه کند؛ سوال‌هایی که آخرشان به کلمه‌ “می‌شود” و “نمی‌شود” ختم می‌شود، ممکن است داوطلبی را که سوال را دقیق نمی‌خواند گمراه کرده و در نتیجه گزینه را اشتباه انتخاب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

فهرست