موفقیت و پیشرفت

موفقیت عارف ربیعیان

اگر شما جزء دسته ای از داوطلبان هستید که فکر میکنید نیاز به پیشرفت در ساعات مطالعه،ترازهای آزمون های خود و …دارید ، باید بدانید که هر فردی توانایی پیشرفت و موفقیت را دارد و هیچ گاه نباید از پیشرفت نا امید شوید .در پیشرفت به روی شما باز است ولی قبل از عبور از آن، لازم است چند مورد را پشت درجا بگذارید و بدون آنها حرکت در مسیر موفقیت را آغاز کنید.

رها کردن افکار بازدارنده از پیشرفت

اگر به دنبال پیشرفت روزافزون هستید باید افکار و فعالیت هایی که مانع پیشرفت شما میشوند را کنار بگذارید.تعدادی از این افکار وفعالیت ها به شرح زیر هستند:

۱٫افکار منفی

۲٫ ناکامی های گذشته

۳٫ روش های ناموفق مطالعه

۴٫چند برنامه ای بودن

۵٫برنامه ریزی های درهم و نامنظم

این موارد  را کنار بگذارید تا انگیزه ی کافی برای شروعی هدفمند داشته باشید.

شروع کارآمد

– باید از همان لحظه ای که تصمیم جدی برای موفقیت می گیرید، تلاشتان شروع شود. یک ساعت و یک روز و یک هفته ی بعد دیر است. همین لحظه، مناسب ترین زمان برای آغاز حرکت شماست.

یادگیری مفهومی

– یادگیری مفهومی و تثبیت مطالب درسی اولویت مهم شما در طول مسیر است. با توجه به تأثیر مثبت نمره های نهایی، حل تمرین تشریحی برای هر مبحث، امری مهم و ضروری محسوب می شود.تدریس مفهومی مهندس عارف ربیعیان در درس شیمی کمک موثری در یادگیری شما دارد.

یادگیری قواعد

– اول قواعد را یاد بگیرید تا بهتر درس بخوانید. روش های مطالعه ی موفق را کشف کنید و پنج مرحله ی مطالعاتی ادراک، تثبیت، تسلط، ارزیابی و جمع بندی را به ترتیب و پلکانی اجرا کنید و هر کجا لازم بود، بازیابی کنید و سپس درس بخوانید.

با برنامه درس بخوانید،منابع مناسب را انتخاب کنید و بازنگری داشته باشید.

– یک برنامه ای باشید و قبل از حرکت، برنامه ی خود را بررسی کنید و آن را با نیازهای آموزشی خود تطبيق دهید.
– در انتخاب منابع مطالعاتی با مشاور خود مشورت کنید تا در طول مسیر، درگیر منابع پرحجم و کم بازده نباشید.
– در هر سطح، عملکردتان را نسبت به خودتان بسنجید تا به مقایسه کردن خود با دیگران عادت نکنید.

برای موفقیت هایی که کسب میکنید خودرا تشویق کنید.

– موفقیت های کوچک را کم ارزش نپندارید و ناکامی ها را بزرگ نکنید و قبول کنید که پیمودن هیچ مسیری ساده نیست و هر راه پستی و بلندی دارد و مسافر باید صبور و خستگی ناپذیر باشد. هیچ گاه خودتان را دست کم نگیرید و تا می توانید تلاش کنید؛ چون هیچ محدودیتی برای تلاش و سخت کوشی وجود ندارد.برای کسب موفقیت های بزرگتر هر آزمونی که شرکت میکنید تا خودتان را بسنجید  یک مرحله ای  از بازی در نظر بگیرید و سعی کنید در هر مرحله ای موفقیت هایی به دست آورید و نقاط قوت را بیابیدو برای شفاف کردن عملکردتان و زیاد و متعادل درس خواندن، ساعت مطالعه ی درس ها را در دفتری مخصوص یادداشت کنید.

یادگیری تکنیک های موثر

– تکنیک های مدیریت زمان را یاد بگیرید تا در هر آزمونی که شرکت میکنید این تکنیک ها را اجرا کنید تا در مراحل های آزمون های مختلف بهتر عمل کنید و از استرس ناشی از جو آزمون و کنکور در امان باشید.نکته ی بسیار مهم این است که حل تست های کنکور را اولویت اصلی قرار دهید یعنی ابتدا به تمرین کردن سوالات کنکور و سوالات مشابه آنها بپردازید تا بتوانید در مرحله ی آزمون نهایی که همان کنکور است موفق عمل کنید.

نکته ی نهایی:

– تا رسیدن به مقصد نهایی دست از تلاش نکشید و باور کنید که خواستن، توانستن است البته به شرط عمل کردن و سخت کوش بودن.شک نکنید که موفقیت در کنکور برای شماست و اراده ی قوی و همت بلندتان را می طلبد.

سایتهای مورد تایید موسسه کنکور آسان است

کنکور آسان است
اوج یادگیری
امیر مسعودی
استاد حسین احمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

فهرست