بخش نامه سرباز معلم

سرباز معلم

متقاضیان نام نویسی در طرح جذب سرباز معلم ، در صورت داشتن شرایط زیر می توانند نسبت به ثبت نام در این طرح از تاریخ 8 اردیبهشت ماه ۹۹ اقدام کنند.

 • جذب سرباز معلم صرفا از داوطلبان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد انجام می شود.
 • رشته تحصیلی داوطلب نباید از رشته های مرتبط با پیرا پزشکی مانند فوریت های پزشکی ، ارتوپدی و … باشد.
 • تنها افرادی که دارای برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت هستند و تاریخ اعزام آن ها تیر، مرداد و شهریور ۹۹ می باشد ، می توانند پس از ارائه درخواست کتبی نسبت به نام نویسی خود در این طرح اقدام کنند.
 • به دلیل اهمیت شغل معلمی و نیز جهت ایجاد عدالت در روند پذیرش سرباز معلم ، افراد متقاضی بر اساس شرایط و مولفه های موثر در صلاحیت شغل معلمی ، ارزیابی و امتیازدهی می شوند. بنابراین داوطلبانی که شرایط و صلاحیت های لازم برای شغل معلمی را داشته باشند در اولویت پذیرش قرار خواهند گرفت.

مدارک داوطلبان واجد شرایط که بر اساس فرم امتیاز دهی طراحی شده توسط اداره کل آموزش و پرورش ، امتیاز کافی را به دست آورده اند نهایتا تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه به هسته گزینش استان ارسال می شود و اعلام نظر نهایی حداکثر تا ۲۹ اردیبهشت ماه صورت می گیرد.

 • جذب سرباز معلم صرفا در مناطق تحصیلی محروم و توسعه نیافته امکان پذیر است. بنابراین از این افراد نباید در قسمت های اداری ، مدارس مناطق شهری و مراکز استان ها استفاده شود.
 • داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی ، روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند.
 • مدت خدمت در طرح سرباز معلم 2 سال تمام می باشد به همین دلیل آن دسته از داوطلبانی که کسر خدمت ندارند برای این طرح انتخاب خواهند شد.
 • افرادی که شرایط شرکت و ثبت نام در طرح سرباز معلم را دارا می باشند ، در صورت پذیرفته شدن ، حق ادامه تحصیل در حین خدمت را نخواهند داشت.
 • افرادی که قبلا نسبت به دریافت معافیت تحصیلی یا معافیت پزشکی درخواست داده اند ، اعزام آن ها از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی لغو خواهد شد و اسامی آن ها از لیست سرباز معلمان کنار گذاشته می شود. بنابراین این داوطلبان لازم است تا در مهلت ثبت نام نسبت به باطل کردن درخواست معافیت خود اقدام کنند.
 • داوطلبان باید بدانند که محل خدمت آن ها توسط سازمان نظام وظیفه عمومی تعیین خواهد شد و آن ها امکان جا به جایی محل خدمت خود را در طول مدت خدمت وظیفه نخواهند داشت.
 • داوطلبان ملزم به رعایت شئونات شغل معلمی ، رعایت و انجام تکالیف خاص اداری و انضباطی و ضوابط عمومی گزینش در طول مدت خدمت می باشند.

ظرفیت جذب سرباز معلم در سال تحصیلی

سهمیه هر استان بر اساس رشته های تحصیلی
رشته های تحصیلیحداکثر تعداد پذیرش
برق ، الکترونیک ، کامپیوتر ، مکانیک ، معماری ، عمران ، راه و ساختمان و حقوق۲۵ درصد
ریاضی ، فیزیک ، شیمی ، حسابداری ، آمار ، تربیت بدنی ، زبان انگلیسی و زبان عربی۲۰ درصد
سایر رشته های مورد نیاز۵۵ درصد

چنانچه علاقمندید تا دوران خدمت سربازی خود را با دریافت امریه سپری کنید می توانید در مطلب راهنمای دریافت امریه سربازی ، اطلاعات کاملی در مورد دریافت امریه سازمان های مختلف به دست آورید. هم چنین در صورت دارا بودن شرایط جذب سرباز معلم می توانید با کلیک بر روی لینک زیر راهنمای دریافت امریه آموزش و پرورش ، از مراحل دریافت این امریه مطلع شوید.

مقاله روش مطالعه دروس ریاضی و فیزیک از دیدگاه مهندس امیر مسعودی را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

فهرست